Pirmasis nardymo kostiumas

Pirmasis nardymo kostiumas

18 amžiaus pradžioje, anglų išradėjas John Lethbridge sukonstravo pirmąjį visiškai uždarą kostiumą, skirtą būti po vandeniu. Jį sudarė slėgiui atsparus, oru užpildytas vamzdis su stikliniu langeliu, ir dvi vandeniui nelaidžios rankovės. Tai narui suteikė daugiau judesių laisvės dirbant po vandeniu.

Pirmiausia Lethbridge’as savo kūrinį išbandė kieme, būtent šiam tikslui iškastame tvenkinyje. Ir iškart po to nėrė į plačius vandenis, be abejo – ieškoti nuskendusių lobių. Jo pergalių saraše puikuojasi keturi anglų karo laivai, vienas rytu indiamanas, du ispanų galeonai ir dešimtys irklinių laivų. Vienas žinomiausių jo laimikių buvo olandų laive nuskendusiame prie Madeiros salos. Jame Lethbridge’as rado, ir iškėlė į paviršių tris tonas sidabro.

5030be18603b9f589421e6d65744ffd6--underwater-shipwreck-sunken-ships-shipwreck

Tuo pačiu metu, dar vienas anglų išradėjas Andrew Becker sukonstravo odinį naro kostiumą, prie kurio buvo pritaisytas šalmas, o viduje įrengta vamzdelių sistema įkvėpimui ir iškvėpimui. Jo modelis leido jaustis dar patogiau. Išradėjas apsivilkęs savo kurinį ir panėręs į Temzės upę, po vandeniu išbuvo valandą laiko, kas tuo metu reiškė labai daug.

87785fe0114c9419c8cc4e1248bea5f1--diving-suit-scuba-diving

1830m. odinis naro kostiumas buvo patobulintas. Tai padarė vokiečių kilmės britų inžinierius Augustus Siebe. Jis vietoj odos panaudojo vandeniui nelaidžią drobę, kuri per daugelį metų pakito iki dabar naudojamų neopreno, lykros, spandekso medžiagos ir kt.

Susijusios prekės:

Antikvarinė reprodukcija pagaminta Anchor Engineering

Antikvarinė reprodukcija pagaminta Anchor Engineering