Drožinėtas tikmedžio suolas

Drožinėtas tikmedžio suolas

Tikmedžio mediena naudojama laivų, baldų, muzikos instrumentų ir kitokių daiktų gamyboje dėl šios atsparumo drėgmei, grybeliams ir puvėsiui. Tikmedis naudojamas lauko baldams, tik šie neturėtų būti visą dieną laikomi tiesioginiuose saulės spinduliuose. Gaminiai iš tikmedžio tampa savininko statuso simboliu, dėl savo kainos palyginus su kitomis medienos rūšimis. Medienos spalva varijuoja nuo šviesios auksinės iki tamsiai rudos, viskas priklauso nuo to kuri kamieno dalis buvo naudojama gaminiui. Nereikėtų nustebti sendaikčių parduotuvėje ar „blusų turguje“ užtikus 70 metų tikmedžio suolą, kėdę ar stalą, dažnai šie baldai būna perduodami iš kartos į kartą.

Žiemos sodo piešinys

Žiemos sodo piešinys

Tikmedis jau daugiau kaip 2000 metų naudojamas medinių laivų gamyboje. Seniausias eksponatas buvo rastas per archeologinę ekspediciją Berenikėje. (Senovėje klestėjusiame antikiniame uoste kurio krantus skalavo Raudonoji jūra, dabartinio Egipto pietryčiuose.) Berenikė buvo toliausiai į pietus nutolęs Romos imperijos prekybos uostas, Indijos-Romos prekybos kelyje.

refinish-boat-wood-teak-800x800

Pats tikmedžio medis dar vadinamas „Tectona grandis“ kuris užauga iki 40 metrų aukščio. Šie medžiai natūraliai auga tiek sausringose, tiek be galo lietingose Azijos teritorijose – Indonezijoje, Indijoje, Kambodžoje, Birmoje, Šri Lankoje, Malaizijoje, Tailande, Bangladeše, taip pat plantacijose Afrikoje, bei Karibuose. Mūsų kraštams tai tikrai egzotinė mediena. Tikmedis priskiriamas kietmedžiams dėl savo atsparumo skirtingoms klimatinėms sąlygoms, todėl iš šios medienos gaminami lauko baldai, įrengiami prabangių laivų deniai ar vonių kambarių, lauko terasų grindys. Tikmedžio baldus sutiksite lauke, soduose, terasose ar žiemos soduose.

Susijusios prekės iš parduotuvės „Senovės prabanga“:

Drožinėtas tikmedžio suolas

Drožinėtas tikmedžio suolas