Skandinaviško stiliaus bruožus veikė geografinė padėtis, tradicijos, santūrūs ir racionalūs šiauriečių charakteriai. Pagrindinės šio stiliaus savybės yra natūralios medžiagos, šviesios spalvos, paprastumas ir formų lakoniškumas.

1

Skandinaviškuose interjeruose dažniausiai pasitaikančios spalvos yra pieno balta ir šviesiai geltona, – jos pabrėžia saulės spindulių reikšmę žmonėms gyvenantiems šiaurėje. Beveik vienintelis dalykas, kuris skiriasi nuo bendros spalvų paletės ir kuris suteikia kontrastą, yra tekstilė (dekoratyvinės pagalvėlės, užtiesalai). Neretai tokio tipo interjeruose matome ir antikvarinių baldų, kilimų (ypatingai mėgiami art deco stiliaus krėslai, kėdės, staliukai). Šie baldai, kartais net steriliai baltiems interjerams, suteikia jaukumo, harmonijos.

7

Nedideli ir, žinoma, šviesūs baldai iš natūralių medžiagų – tai antras Skandinavijos interjero ženklas.
Norint, kad baldai atitiktų bendrą stilių, jie parenkami paprastesnės medienos, buko arba ąžuolo, o tada dažomi šviesiomis spalvomis. Namuose turėtų būti kuo mažiau baldų, jie neturėtų uždengti sienų ir ,,sutramdyti“ grindų erdvės.

2

Labai dažnai skandinaviškame interjere galite pamatyti daugybę vazoninių augalų. Tačiau jie priimtini tik tuo atveju, jeigu yra gyvi, – dirbtinių gėlių naudojimas prieštarauja šiaurietiško stiliaus idėjai.

8

Pirmiausia, šis interjero stilius tinka žmonėms turintiems šiaurietišką charakterį, vertinantiems didelį šviesos ir erdvės kiekį, nepamirštantiems rūpintis aplinka.

Pagrindinės šio stiliaus savybės:
1. ,,Atviros“ grindys. Pageidautina, kad visi baldai būtų ant kojų.
2. Šviesios sienos ir grindys, dominuojančios spalvos: balta, šviesiai geltona, šviesiai mėlyna.
3. Nedidelis medinių baldų kiekis. Jie turėtų būti kokybiški, ypatingi.
4. Natūralaus medžio grindys.
5. Nedidelis spalvų kiekis. Akcentams naudojama tekstilė.
6. Neužtamsinti langai. Užuolaidos iš lengvų audinių arba jų nėra išvis.
7. Geras ryškus apšvietimas.

Čia rasite daug skandinaviško stiliaus interjero nuotraukų. Tikimės, kad jie taps Jūsų namų idėjų šaltiniu.

4

5

6

9

9.1

Panašios prekės parduotuvėje „Senovės prabanga“:

berzine komoda 1

kreslas

kreslas 2

kede

sviestuvas

akvarele-gamykla-10-eur-300x225

pagalveles