19 a.  Paryžiaus gatvė. "Lietinga diena" Dailininkas Gustave Caillebotte

19 a. Paryžiaus gatvė. „Lietinga diena“ Dailininkas Gustave Caillebotte

19 amžiaus antroji pusė. Paryžius didžiausias Europos miestas ir vienas iš pagrindinių finansų, komercijos, mados ir meno centrų. 1853 m. pats didysis Napoleonas III ir jo prefektas Georges-Eugen Haussmann pradėjo masyvų viešųjų darbų projektą, kurdamas naujus bulvarus, parkus, teatrus, bei paminklus. Buvo pastatyti aštuoni papildomi rajonai, kurie išplėtė Paryžiaus miestą iki dabartinių jo ribų. Miesto gyventojų skaičius išaugo dvigubai, net iki dviejų milijonų. Šie pokyčiai lėmė vidurinės klasės augimą ir augančius jų poreikius drabužiams, bei prabangos prekėms.

Dailininkas Charles Courcelles 19 a. Paryžius

Dailininkas Charles Courcelles 19 a. Paryžius

Iki tol mieste veikė tik mažos ir uždaros drabužių, bei prabangių prekių parduotuvės, jų langai buvo uždengti storomis užuolaidomis, o užėjus vidun turėjai pasiaiškinti kokiu reikalu užėjai, kainų tekdavo klausti pardavėjų, o kad atsikratytų smalsuolių, dažnai už įėjimą į parduotuvę tekdavo susimokėti. Nuo 1940 atsidarė pirmosios naujoviškos parduotuvės su didesniais langais ir gana plačiu prekių pasirinkimu, be to kiekviena prekė turėjo etiketę su kaina. Vienintelis trūkumas, šios parduotuvės vis dar buvo gana mažos ir prekiavo tik tam tikros srities produktais (drabužių, kvepalų, juvelyrikos ir kt.)

1280px-Les_boulevards_de_Paris_le_jour_de_l'an

Tačiau inovacija sekė inovaciją ir 1850 m. „Le Grand Colbert“ parduotuvė pristatė stiklo vitrinas nuo grindinio iki pirmojo aukšto viršaus. „Au Coin de la Rue“ parduotuvė įsikūrė per du pastato aukštus, „La Ville Saint-Denis“ įrengė hidraulinį liftą savo klientams.

1850 m. "Le Grand Colbert" parduotuvės vitrinos išlikusios iki šių dienų.

1850 m. „Le Grand Colbert“ parduotuvės vitrinos išlikusios iki šių dienų.

19 amžiaus pabaiga. Paryžiaus centras. Minios cilindrais ir suknelėmis pasipuošusių paryžiečių ir miesto svečių eidami nuo Place de la Madeleine (viena garsiausių gatvių apsipirkimui, suprojektuota aplink bažnyčią) link kavinės „Café des Variétés“ ( Montmartro bulvare), sustodavo pasigrožėti parduotuvės „Le Comptoir Général“ gausiai ir įspūdingai puoštomis vitrinomis. Įėjimas į „Le Comptoir Général“ parduotuvę buvo nemokamas.

"Le Comptoir Général“ parduotuvės originalus reklaminis bukletas.

„Le Comptoir Général“ parduotuvės originalus reklaminis bukletas.

"Place de la Madeleine" gatvė ir bažnyčia.

„Place de la Madeleine“ gatvė ir bažnyčia.

„Café des Variétés“ kavinė.

„Café des Variétés“ kavinė.

1896 m. „Didot-Bottin“ leidinys ( prekybos, pramonės, teismų ir valstybės tarnybų katalogas, bei almanachas) įvardijo „Le Comptoir Général“ kaip vieną iš geriausiai prabangos prekėmis apsirūpinusių Paryžiaus parduotuvių, kurioje buvo prekiaujama juvelyrika, bronziniais meno kūriniais, laikrodžiais ir baldais, brangakmeniais, marmurinėmis skulptūromis, sidabro dirbiniais, šviestuvais ir žvakidėmis, stalo įrankiais, toršerais , prabangiomis židinių uždangomis, kelioniniais laikrodžiais ,bei perlais.

Le rayon des meubles anciens. Magasins du Bon Marché. Paris, vers 1900.

Le rayon des meubles anciens. Magasins du Bon Marché. Paris, vers 1900.

Ši parduotuvė buvo pagarsėjusi „gamintojų kainomis“. Tai buvo vienetinė ir išskirtinė prabangių prekių oazė. „Le Comptoir Général“ atstovavo Maison H. Riondet ir J. Pratt, jie buvo įsikūrę bulvare Boulevard Poissonniere.

Laikrodis iš „Le Comptoir Général“  parduotuvės.

Laikrodis iš „Le Comptoir Général“ parduotuvės.

Laikrodžio ciferblatas iš „Le Comptoir Général“  parduotuvės. Su J.Pratt pavarde.

Laikrodžio ciferblatas iš „Le Comptoir Général“ parduotuvės. Su J.Pratt pavarde.

Šią parduotuvę supo kitos garsiausios 19 a. paryžietiškos parduotuvės. Tokios prabangios parduotuvės kaip, „Grands Magasins du Louvre“, „Bon Marche“ ir „La Samiritaine“ įsitvirtino ir sukūrė naujas apsipirkimo tradicijas 19 a. antroje pusėje, klientams pasiūlydamos įvairovę ir kūrybiškumą.

Susijusios prekės „Senovės prabanga“ internetinėje parduotuvėje:

Laikrodis iš „Le Comptoir Général“  parduotuvės. "Senovės prabanga" prekė.

Laikrodis iš „Le Comptoir Général“ parduotuvės. „Senovės prabanga“ prekė.

Laikrodžio ciferblatas iš „Le Comptoir Général“  parduotuvės. "Senovės prabanga" prekė

Laikrodžio ciferblatas iš „Le Comptoir Général“ parduotuvės. „Senovės prabanga“ prekė