1

Provanso stilius yra labai originali Prancūzijos kaimo interpretacija. Pavadinimas nebuvo pasirinktas atsitiktinai, nes šio interjero dizainui būdinga Prancūzijos provincijos dvasia. Pagrindinės stiliaus savybės yra kaimiškas naivumas, jaukumas ir savitas paprastumas.

2.2

Provanso stilius. Bute ar name?
Nėra labai lengva perkelti troškimus ir idėjas į realybę, kai dekoruojate savo poilsio kambarį, miegamąjį ar virtuvę bute. Jums reikės labai atidžiai apsvarstyti tūkstančius detalių. Šis stilius daug labiau tinka namo kaime ar mieste interjerui. Provanso stiliaus išvaizda harmoningai dera kotedžuose, vilose ir dvaruose. Nepaisant to, galima sukurti labai jaukius Provanso stiliaus namus, net jei jie yra nedideli.

2

Spalvų, medžiagų ir baldų deriniai
Provanso stilius turi savo privalomų sąlygų, kiekviena detalė atlieka unikalų vaidmenį. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas spalvoms. Sienos ir lubos dažnai dekoruojamos lengvomis pastelinėmis spalvomis, dažniausiai baltai. Medžiagos taip pat yra labai svarbi detalė. Galite naudoti neapdorotą tinką ir nepakankamai apdorotą medieną, kad sukurtumėte kaimišką paprastumą. Baldai turi būti pagaminti iš medžio ir dažyti šviesiomis, ryškiomis pievų, vandens, levandų ar turkio spalvomis. Toks šviesos žaismas leis jums sukurti amžinąją vasarą ir šilumą iš Pietų Prancūzijos.

3

Turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į nusidėvėjusių daiktų poveikį. Jei neturite galimybės jų nusipirkti, galite pasendinti patys. Svarbiausia yra apstatyti kambarius daiktais, kurie turi tam tikrą laiko įtaką. Nepatariama naudoti pernelyg elegantiškų ir akį veriančių daiktų, nes pagrindinė idėja yra pasiekti kaimiško gyvenimo įspūdį, šiek tiek gruboką paprastumą ir neapsunkintą dizainą.

4

Labai svarbu prisiminti, kad visi metaliniai elementai turėtų tik papildyti medines dalis, tai suteiks ,,minkštumo“, jaukumo. Baldai turėtų būti/atrodyti seni, antikvariniai.
Be to, visi audiniai turėtų atrodyti harmoningai su visu likusiu interjeru. Galite naudoti paprastą medvilninį audinį su gėlių, medžių ir žolynų atspaudais.

1.2

Jei jums patinka visa kas paprasta ir originalu tuo pat metu, pasirinkite Provanso stilių. Kaip jau minėta, šis stilius puikiai atrodys kaimo namuose. Pagrindinis provanso bruožas yra atpalaiduojanti, rami, atmosfera, kuri leidžia atsikvėpti po darbų ir priartėti prie gamtos ritmo.

1.7

5

6

7

8

Provence-Style-Furniture-980x685

1.1

Panašios prekės „Senovės prabanga“ parduotuvėje:

Ąžuolinė provanso stiliaus, simetriškų tiesių linijų indauja.

Ąžuolinė provanso stiliaus, simetriškų tiesių linijų indauja.

Provanso stiliaus šviestuvas su šešiais lempų lizdais.

Provanso stiliaus šviestuvas su šešiais lempų lizdais.

kreslas

Matmenys: plotis 0,96 m, aukštis 0,76 m.

Matmenys: plotis 0,96 m, aukštis 0,76 m.

Pietų servizas

Pietų servizas

Apvalus provanso stilaus  stalas. Restauruotas.

Apvalus provanso stilaus stalas.
Restauruotas.

Ąžuolinis stalas.

Ąžuolinis stalas.