1.1

1. Antikvariniai daiktai pasakoja istoriją, jie yra praeities reliktai: išlaiko senų pokalbių, papročių ir etiketo vertę. Tai priminimas apie praeities džiaugsmus ir sunkumus. Senoviniai daiktai, kurie yra paveldimi iš protėvių, suteikia apčiuopiamą nuorodą į savo paveldą.

2

2. Antikvariniai daiktai yra draugiški aplinkai! Tokių daiktų ,,medžiojimas“ yra ekologiško apsipirkinėjimo esmė. Jie taip pat gali būti perdirbami, dekoruojami, restauruojami ir naudojami pakartotinai. Taip pat pirkdami seną daiktą, kuris, tikėtina, sukurtas prieš mūsų priklausomybę nuo naftos, jūs pratęsiate jo įspūdingą gyvavimo ciklą! Labai mažai produktų gali pasižymėti tokiu ilgaamžiškumu.

3

3. Antikvariniai baldai paprastai yra labai gerai pagaminti, ir kas svarbiausia, pagaminti rankomis. Jei daiktas atlaikė tiek daug, vadinasi jis gali atlaikyti ir kasdieninį šiuolaikinio gyvenimo šlifavimą. Žinoma, antikvariniai daiktai gali susidėvėti, dėl to jie turi savo taisykles dėl priežiūros ir valymo. Bet stalas, prie kurio buvo valgoma 200 metų, greičiausiai jums pasitarnaus nepriekaištingai.

4

4. Antikvariniai daiktai yra tendencija. Nors jie mažiau linkę būti labai madingi, jie taip pat yra mažiau linkę būti nemadingi. Senoviniai daiktai jau savaime turi aukštesnę vertę ir be didelių pastangų kuria stilingus namus.

5

5. Kontrastas yra gerai. Antikvariniai daiktai gali pridėti tekstūros, energijos ir ,,asmenybės“ net moderniausiam ir šiuolaikiškiausiam interjerui. Tiesą sakant, šiuolaikinis kambarys estetinės naudos daugiausiai gauna būtent iš antikvarinių daiktų. Seni kūriniai ,,meta savo šviesą“ ant naujesnių daiktų – ir atvirkščiai. Jei jūsų svetainė yra pilna šio šimtmečio vidurio baldų, pridėjus vaizdingą „Rococo“ stiliaus konsolę arba „Gustavian“ stiliaus kėdę, monochromatinis (nors ir stilingas) interjeras tampa originalus ir įdomus.

6

6. Antikvariniai daiktai išlaiko arba padidina vertę. Gerai prižiūrimų antikvarinių daiktų vertė laikui bėgant didėja. Nors kainos kyla ir krenta (beje daugelis ekspertų sako, kad dabar yra geriausias laikas investuoti į senovinius daiktus), antikvariniai daiktai yra gera investicija. Tam tikru atveju naujas baldas yra kaip naujas automobilis: naujo modelio vertė smunka tą pat akimirką, kai išvažiuojate juo iš salono.