straipsnio

Dramatiškas, elegantiškas ir spalvingas, antikvarinis sietynas apakina svečius, kartu sukuria tam tikrą ypatingą kambario atmosferą. Antikvariniai šviestuvai yra meno kūriniai, jie turi aukštą meistriškumo lygį, jie ne tik apšviečia kambarį, bet ir pripildo romantikos, patobulina gyvenamąją erdvę. Nuo senų laikų šviestuvai gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant medieną, metalą, stiklą, kristalą, žalvarį, sidabrą, bronzą ir geležį.

straipsnioo

Šiek tiek istorijos

Žodis „liustra“ kilęs iš prancūziško žodžio „chandelle“, kuris tiesiog reiškia „žvakių laikiklį“ ir kilęs iš lotyniško žodžio candelabrum. Ankstyvasis šviestuvų tipas buvo nešiojami žvakių šviestuvai, kurie, kaip manoma, buvo naudojami viduramžių laikais. Tai labai paprastas medžio kryžius, kurio galuose pritaisyti smaigaliai skirti įsmeigti žvakėmis. Nuo XV a. Šviestuvai tapo labiau išpuošti ir sudėtingesni, jie pasirodė didinguose namuose ir rūmuose bei tapo prabangos simboliu. Labiausiai tokie šviestuvai išpopuliarėjo 18 amžiaus pradžioje ir papuošė daugelį namų.

1

2

xv amziaus sviestuvai

xv puosmenos

Iš pradžių šviestuvai buvo skirti laikyti žvakėms, o vėliau šviesą skleisdavo dujiniai šviestuvai, kurie turėjo tuščiavidurius vamzdelius, (gamintus rankomis), kad dujos pasiektų apšvietimo elementą. Apie 1800 m. pasirodė dujiniai ir elektriniai šviestuvai su šešiais lizdais, trimis nukreiptais į viršų ir trimis žemyn. Daug antikvarinių šviestuvų dabar paverčiami elektriniais.

SONY DSC

SONY DSC

dujinis du

Antikvarinių šviestuvų tipai

Antikvariniai šviestuvai yra įvairių stilių, įskaitant „Art Deco“, „Victorian“, „Arts and Crafts“, „Crystal“, „Rococo“ ir „Art Nouveau“ šviestuvus. Dauguma antikvarinių šviestuvų pagaminti iš žalvario, bronzos ir kristalo. 19 a. Pabaigos Viktorijos laikų šviestuvams būdinga dekoratyvumas, juose daug kristalų arba stiklo karoliukų, taip pat juose gali būti spalvoto stiklo. Kitas senovinių Viktorijos laikų šviestuvo bruožas – gyvūnų figūrų ar augalinio ornamento panaudojimas puošyboje.

victorian medziagos

Šiais laikais labai populiarūs „Tiffany“ šviestuvai, o šie šviestuvai buvo gaminami naudojant vitražą ir yra laikomi meno kūriniais. Kai kurios jų lempos yra suformuotos taip, kad atrodo kaip gėlių žiedpumpuriai. Šviestuvai buvo gaminami įvairių spalvų, kurios gali būti pritaikytos skirtingiems dekorams.

tifany

tifany du

tifani tryss

Taip pat labai vertinami Venecijos stiklo šviestuvai.

venecija viens

venecija du

venecija trys

Raginiai šviestuvai buvo gaminami naudojant briedžių, elnių ragus. Tokie šviestuvai namams suteikia dramatiško grožio.

raginis sviestuvas 2

raginis sviestuvas

Kolonijinio atgimimo laikotarpiu labai populiarūs buvo šviestuvai iš geležies.

colonial revival metal

„Empire“ stiliaus šviestuvai buvo sudėtingų formų, su daug kristalų.

empire style chandlier

„Art Deco“ stiliaus šviestuvai dažnai būdavo metalo ir stiklo mišiniai, jiems būdingi gėlių raštai ir geometrinės formos.

art deco style 3

art deco chandelier

art deco style 2

Kristalų šviestuvai buvo gaminami įvairiais laikotarpiais ir jų yra įvairios kilmės; pvz., kristalai gali būti Italijos, Swarovski arba Turkijos. Yra įvairių klasių kristalai, o kai kurie iš jų buvo išpjaunami rankomis, o kiti tam skirtais aparatais. Pastebima, kad Italijos kristalai buvo pjaunami tik aparatų pagalba. Buvo reikalingas aukštas meistriškumo lygis, norint sukurti tokius įspūdingus šviestuvus.

italu candeliabras

Kaip pasirinkti antikvarinį šviestuvą
Yra keletas veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant antikvarinį sietyną ar šviestuvą, pvz., Kambario kuriame kabinsite šviestuvą dydis, lemia šviestuvo dydžio pasirinkimą. Pavyzdžiui, mažesni šviestuvai, tokie kaip anikvariniai būgniniai šviestuvai, puikiai tinka miegamajame, paprastai šie šviestuvai būna šviesių atspalvių.

drum chandlier

Antikvariniai krištolo sietynai turi būti valomi, todėl 50% vandens gali būti sumaišyta su 50% metilo alkoholio (kitaip vadinamo denatūruotu alkoholiu). Naudokite švarų audeklą, pamirkytą minėtame tirpale ir nuvalykite kristalus, tai pašalins dulkes.

bobeche lekstute 2

Yra keletas antikvarinių šviestuvų kūrėjų identifikavimo būdų, pavyzdžiui, galite ieškoti pagal „bobeche“ lėkštelės formą. Iš pradžių „bobeche“ lėkštelės buvo sukurtos žvakių vaškui gaudyti. Šios lėkštelės yra žvakių laikiklio apačioje esantis puodelio formos elementas. Britanijos šviestuvų „bobeche“ lėkštelės dažnai buvo panašios į žvaigždes, o prancūzų sukurtuose šviestuvuose „bobeche“ lėkštelės dažniausiai buvo gėlių formos ir mažesnės.

bobeche lektute

Antikvarinio sietyno stiklo spalva taip pat gali padėti identifikuoti jo amžių ir kilmę. 19 amžiuje šviestuvuose buvo didelis švino kiekis, todėl šiame laikotarpyje šviestuvai buvo pilki palyginus su dabartiniai šviestuvais, o tai laikoma autentiškumo ženklu . Kalbant apie kilmę, Baltijos regiono antikvariniai šviestuvai (iš Rusijos ar Švedijos) turėjo žalvarinių „bobeche“ lėkštelių ir detalių , o Prancūzijos baroko šviestuvai turėjo spalvotus lašus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

prancuzu spalvoti lasai

baltic style

Kiekvienas antikvarinis šviestuvas pasakoja tos aplinkos kurioje jis buvo istoriją. Aplinkos kurioje buvo vertinamas prabangos ir grožio pojūtis. Antikvariniai šviestuvai turėjo stebinti svečius ir teikti estetinį malonumą jų savininkams, todėl bet kuris kambarys prisipildydavo blizgančios gyvos šviesos.

Idėjos namams:

ideja

ideja2

ideja3

ideja4

ideja5

ideja6

ideja7

ideja8

ideja9

ideja10

ideja11

ideja12

ideja13

ideja14

ideja15

ideja16

Parduotuvės „Senovės prabanga“ pasiūlymai Jums (spausti ant nuotraukų):

Daugiau šviestuvų rasite: http://senovesprabanga.lt/?product_cat=sviestuvai

Sietynas

Sietynas

DSC_0041

Nuostabus kristolinis sietynas 2

sviestuvas

sviestuvas

Karališkas šviestuvas 3

Šviestuvas su lapais 4

Šviestuvas art deco kriauklės 1