Kas tinkama ir ko reikėtų vengti norint susikurti eklektiškus namus?

eclectic-interior-design-living-room-blue-walls-furniture-the-difference-between-modern-and-kukun

Visada: kritiškai apsvarstykite daiktų išdėstymą

Planuojant eklektiško stiliaus erdvę, lengva įsivaizduoti, kaip spalvos, tekstūros ir modeliai atrodys kartu. Tačiau nepamirškite apie interjero detalės ar baldo vietą. Daiktų išdėstymas yra vienas iš svarbiausių dalykų kambaryje, tai svarbiau nei spalva ar audiniai. Tinkamas vietos parinkimas baldams, jums padės jaustis patogiai. Prieš pirkdami bet kokį daiktą nueikite ten, kur planuojama jį statyti. Gali paaiškėti kad vietos dideliam šviestuvui ar krėslui tiesiog neužtenka.

Niekada: nepamirškite fokusuoti svarbiausią kambario tašką

Po to kai suplanavote daiktų išdėstymą, prisiminkite, jog eklektiškas stilius susideda iš įvairių stilių ir laikmečių baldų maišymo tarpusavyje, tačiau ,kad nesigautu „tiesiog daiktų mišrainė“, svarbu teisingai akcentuoti svarbiausią kambario tašką, tai gali būti akį traukianti akcentinė siena, židinys arba ryškus dekoratyvinis daiktas.

Eklektiškas valgomasis papuoštas išskirtine akcentine siena. (Dizainas: Pink Door Designs)

Eklektiškas valgomasis papuoštas išskirtine akcentine siena. (Dizainas: Pink Door Designs)

Visada: apsvarstykite kambario detalių praktiškumą

Nusprendę pradėti dekoruoti kambarį eklektišku stiliumi, nepamirškite jog šiame kambaryje gyvensite. Todėl leiskite praktiškumui įtakoti dekoravimą. Stovėdami tuščiame kambaryje ir bandydami pasirinkti spalvas ir medžiagas dekoravimui, nepamirškite, jog praktiškumo jausmas yra geriausias padėjėjas. Apsvarstykite krepšius, knygų lentynas, gėrimų padėklus, kortų stalelius ar kitus praktiškus daiktus jūsų kambariui, nes būtent šie, kasdien naudojami elementai, suteikia jaukumo ir „gyvenamo kambario“ įspūdį.

gallery-1462557165-eclectic-decor-1

VISADA: būkite nuoseklūs

Tegu eklektiškumas teka per visus namus, visus kambarius. Jūsų erdvės atrodys stilistiškai padrikos jeigu kiekvienas kambarys atspindės vis kitą stilių. Jeigu nusprendėte, jog jūsų namai pasiruošę eklektiškumui, tvirtai nuspręskite jog šis stilius atsispindės visuose kambariuose.

contemporary-

VISADA: Pasirinkite vieną vedančią spalvą

Vedanti spalva turėtu apjungti visą jūsų namų dizainą. Leiskite spalvai tapti stipriausia korta, kuri viską sujungs į bendrą vaizdą. Kad ir kokią spalvą pasirinksite kaip vedančią, visada sugrįžkite prie jos, tada bendras namų vaizdas atrodys darniai.

NIEKADA: Nelyginkite spalvų

Kai renkatės vedančią spalvą, nesusigundykite bandyti dažų pavyzdžių ant sienos, visas spalvas rikiuodami paeiliui. Spalvos pradės keistis, veikdamos viena kitą, ir jūs galite susipainioti. Spalvomis, kurios jums patinka, nudažykite atskiras lenteles ir žiūrėkite į jas atskirai, viena nuo kitos. Tokios spalvotos lentelės praverčia, kai einate nusipirkti dekoravimo medžiagų.

gallery-1462557305-eclectic-image-4

VISADA: SIEKITE BALANSO

Tegu pagrindiniu jūsų tikslu tampa, balanso suradimas interjero detalių mastelyje ir simetrijoje. Panašios linijos sukuria dizaino harmoniją, net jeigu skiriasi stiliai, tekstūros ar laikmečiai. Neaukokite struktūros dėl įvairovės.

NIEKADA: NEMAIŠYKITE EKLEKTIŠKA SU „TINKA BET KAS“

Dekoruoti kambarį eklektišku stiliumi, tai nereiškia, visų taisyklių apvertimą aukštyn kojomis. Yra labai plonytė linija tarp išdėstyto ir sudėlioto arba apkrauto ir blaškančio interjero.

gallery-1462557232-eclectic-decor-5

VISADA: DUOKITE ŠANSĄ NAUJAM STILIUI

Kai išbandote naują eklektišką stilių, iš tiesų jį išbandykite. Jeigu tam tikroje stadijoje rezultatai jus nuvylė, neskubėkite iš karto visko keisti. Palaukite kol kambario dekoravimas bus baigtas ir pagyvenkite jame kurį laiką. Dekoro detalės ar sprendimai kurie atrodė kaip didelė klaida (pavyzdžiui netikėtai ryški spalva) pasitraukia į užkulisius kai kambarys apstatomas baldais ar kitais daiktais.

NIEKADA: NESLOPINKITE SAVO KŪRYBIŠKUMO

Eklektiškas stilius charakterizuojamas kaip skirtingų medžiagų, raštų ir meninių detalių visuma. Tokie namų akcentai kaip kilimai, paveikslai, dailės objektai ir pagalvėlės yra užtikrintas būdas, į bet kurį jūsų kambarį, įnešti eklektiškumo.

eclectic-living-room

Red-Sofa

La-Casa-del-Tempo_5

gallery-1462556961-eclectic-image-2

gallery-1462556869-eclectic-image-3

ecletic-decoration2

eclectic-20

eclectic-17

countryside-residence-with-eclectic-interior-design-7

amsterdam-pop-up-shop-showcases-eclectic-interior-style-1

all-about-experimenting-with-the-eclectic-decor-youd-never-guess-throughout-eclectic-interior-townhouse-quiet-and-elegant-eclectic-interior-townhouse

807daf10-30cb-4e11-b446-279ace857b30