4

Gotikinis stilius pasirodė XII-XV a. antroje pusėje. Tai sudėtingos, gilios ir niūrios psichologinės būsenos stilius, kuris atspindėjo to laikmečio žmonių jausmus.

6

Gotika yra architektūros stilius, tačiau jis turi savo nepakartojamą „veidą“, kuris skiriasi nuo kitų architektūros, o taip pat ir interjero dizaino stilių. Gotiškame interjere svarbų vaidmenį vaidina skliautai, masyvios ąžuolinės grindys, sijos.

8

Tam laikotarpiui būdingi dideli vitražiniai langai ( kaip bažnyčiose). Langų rėmai ir spalvoti stiklai suteikė ypatingą atmosferą gyvenamiesiems kambariams.

5

Langų stikliukai jungiami švino juostelėmis, o visas bendras vitražas tiesiogiai jungiamas su akmeniniu rėmu. Taigi langai pavirto įspūdingo dydžio stiklo paveikslais, kurie apšviesti saulės žaižaruodavo įvairiausiomis spalvomis.

2

Grindų akmens plytelės dažnai būdavo klojamos šachamatiškai arba dar sudėtingesniais raštais.

7

Savaime suprantama, kad židinys yra labai svarbus vidaus apdailos elementas. Įprastai tokio stiliaus židinys turėtu būti ypatingai įrėmintas naudojant profiliuotus , raižytus akmens ar medžio apvadus. Židinio apdaila kartais gali baigtis piramidės formomis, siekti lubas ar išsiplėsti per visą sieną, taip sukurdama dramatišką, didingą įspūdį.

9

Baldų įvairovė didėjo per visą Gotikos laikotarpį. Palei sienas buvo statomos, įmantriai drožinėtos, skrynios-dėžės. Šių skrynių dangčiai buvo plokšti, todėl jas naudodavo kaip suolus-sofas. Kėdės ir krėslai buvo dideli ir stambūs, su aukštais atlošais, labiau priminė vyskupo sostą negu įprastą kėdę. Plati lova turėjo keturis profiliuotus stulpelius kurie laikė puošnų ir prabangų kūgio formos baldakimą. Lova dažnai stovėdavo kambario centre ar ant tam tikros pakylos, taip pabrėžiant pasiturinčios šeimos galią ir statusą.

3

Tuo laikmečiu namai buvo puošiami didelėmis ir sunkiomis spintomis, indaujomis, masyviais šviestuvais. Miegamuosiuose ypač buvo mėgiamos širmos ir lovos su sunkiomis uždangomis iš audinio.

10

Gotikinio stiliaus baldai išsiskiria subtilia medžio drožyba. Daugiausiai tai buvo reljefiniai papuošimai, atitinkantys architektūros motyvus – lanksčios arkos, kurios suformuodavo arkadas. Sudėtingo dizaino drožiniai susilieja ir transformuojasi į natūralias, malonias akiai formas.

11

Interjero apdailoje tapo labai vertingas audinys. Remiantis ikonografinėmis medžiagomis, kai kuriuose interjeruose, audinys buvo naudojamas ne tik draperijoms, baldams, bet ir būsto sienų apmušalams.

13

XIV a. viduryje pasirodė austi kilimai skirti sienoms, su teminėmis kompozicijomis ir dekoratyviniais motyvais.

12

Virtuvėse (ir ne tik jose) buvo įprasta ant stalų ir lentynų išdėstyti daugybę vazonų, padėklų, indų ir puodelių.

15

14

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

30

29

Su straipsniu susijusios parduotuvės „Senovės prabanga“ prekės: (Spauskite ant nuotraukos)

Šviestuvas 350€

Šviestuvas 350€

Antikvarinė indauja 3900€

Antikvarinė indauja 3900€

Bufetas 980€

Bufetas 980€

Minkštasuolis 290€

Minkštasuolis 290€

Ąžuolinis stalas 1250€

Ąžuolinis stalas 1250€

Antikvarinis rašomasis stalas 450€

Antikvarinis rašomasis stalas 450€

Kėdės 4 vnt. 160€

Kėdės 4 vnt. 160€