SWITZERLAND-LIFESTYLE-AUCTION-LUXURY-JEWELLERY-WATCHES

Nuo vieno Kiniško dubenėlio, kurio vertė yra daugiau kaip 37 milijonai JAV dolerių, iki retų medžioklėje naudojamų medinių ančių, parduotų daugiau, nei po du šimtus tūkstančių JAV dolerių už kiekvieną. Kviečiame paskaityti apie šiuos ir kitus vertingiausius antikvarinius, bei kolekcinius daiktus, kurie buvo parduoti aukcionuose visame pasaulyje.

1. Ru Guanyao dubenėlis skirtas plauti teptukams

Nedidelis dubenėlis, skirtas išskalauti mažus teptukus iš pirmo žvilgsnio neatrodo labai brangus, bet jis jau pasiekė už didžiausią kainą parduoto kiniško antikvarinio porceliano rekordą 2017 metais. Iš Šiaurinės Song dinastijos kilęs, šis 900 metų senumo 5,25 colių dydžio dubenėlis aukcionų kataloge buvo pažymėtas kaip „labai svarbus ir labai retas“.
Tokie Ru guanyao gaminiai, žinomi dėl jų intensyvios mėlynai žalios spalvos glazūros ir „ledinių krakeliūrų“, yra labai reti, nes Kinijos centrinėje Henan provincijoje buvo degami trumpą laikotarpį – maždaug du dešimtmečius,“ teigiama „Reuters“ ataskaitoje apie pardavimą.
Po varžytinių trukusių 20 minučių, mažasis dubenėlis Sotheby aukcione Honkonge buvo parduotas už 37,68 mln.

1

2. Persiškas kilimas priklausęs William Andrews Clark (JAV senatorius)

Šis persiškas kilimas prieš aukcioną buvo įvertintas nuo 5 iki 7 milijonų JAV dolerių, tačiau tai už kiek jis buvo parduotas, gerokai viršijo lūkesčius. Šis retas, senoviškas kilimas priklausė William Andrews Clark (JAV senatoriui), kurio turtas išparduotas 2013 m. aukcione. Galutinė kaina, įskaitant pirkėjo mokestį, buvo – 33,76 mln.

2

3. Elizabeth Taylor’s La Peregrina Pearl vėrinys pagamintas Cartier

Šis ekstravagantiškas vėrinys yra ypatingas dėl įvairių priežasčių. Pirma, jį sukūrė „Cartier“, garsėjanti aukščiausios kokybės ir labiausiai mėgstamais juvelyriniais dirbiniais pasaulyje. Taip pat jis buvo skirtas aktorei Elizabeth Taylor, kaip dovana nuo Richard Burton.
Šis vėrinys Christies aukcione buvo parduotas už $11,842,500 JAV dolerių.

4

4. Filmo ,,Uždraustoji planeta“ muliažas

Šis 7 pėdų aukščio, fantastinio filmo ,,Uždraustoji planeta“ (Forbidden Planet 1956 m. ) roboto muliažas sumušė visus 2017 metų aukciono rekordus, kadangi su savo futuristiniu visureigiu Jeep ( taip pat muliažu) buvo parduotas už kosminę $5.375 milijonų JAV dolerių sumą.

5

5. Patek Philippe Super-sudėtingas kišeninis laikrodis

Šis retas kišeninis laikrodis pagamintas Patek‘o Philippe‘s, 1932 metais. Laikrodis pavadintas „Henry‘io Graves‘o Jr. Super-sudėtingojo“ vardu, dėl bankininko Hanry‘io Graves‘o ir automobilių gamintojo James‘o Ward‘o Packard‘o ginčo kuris iš jų turės patį sudėtingiausią ir prabangiausią laikrodį 20 amžiaus pradžioje. 2014 metais laikrodis parduotas už 24 milijonus JAV dolerių ir tai didžiausia gauta suma už laikrodį visame pasaulyje.

SWITZERLAND-LIFESTYLE-AUCTION-LUXURY-JEWELLERY-WATCHES

6. Honus Wagner Beisbolo kortelė

Visų laikų pati vertingiausia beisbolo kortelė išleista 1900 metais. Žinoma jog pasaulyje tokių kortelių likę tik devynios. Būtent tokios geros būklės, Honus Wagner, kortelė yra ypač reta.
2016 metais ši kortelė buvo parduota už 3,12 milijonų JAV dolerių, taip sumušdama kitos Wagner kortelės 2007 metų rekordą, kai galutinė suma buvo 2,8 milijonų JAV dolerių. Rinkoje yra daugybė labai gerų šios kortelės reprodukcijų, kurias siūloma įsigyti už didžiules sumas.

6

7. Dracula filmo plakatas

1931 metų Drakula filmo plakatas sumušė pasaulinį „brangiausiai parduoto plakato rekordą“. 2017 metais Heritage Aukcione šį plakatą pardavė už 525,800 JAV dolerių. Šis retas egzempliorius yra likęs vienas iš dviejų pasaulyje.

7

8. Chippendale stiliaus Kentukio rašomasis stalas

Šis dailiai drožinėtas rašomasis stalas pagamintas nežinomo meistro iš riešutmedžio medienos kapitonui John‘ui Cowan‘ui, kuris 1773 metais labai prisidėjo prie Kentukio valstijos įkūrimo. Stalas priklausė Cowan‘ų šeimai daugiau nei 200 metų, perduodant iš kartos į kartą. 1996 šeima stalą pardavė. 2017 metais aukcione pradinė kaina buvo 30,000 JAV dolerių, o parduota už 498,750 JAV dolerių.

8

9. Pasaulio rekordą sumušusi antikvarinė lėlė

2018 metų, Sausio mėnesį, Theriault’s aukciono namuose ši prancūziška antikvarinė lėlė buvo parduota už 333,500 JAV dolerių. Šią lėlę pagamino Antoine Edmund Rochard tarp 1860 ir 1870 metų. Pasak, Theriault’s aukciono, ši lėlė „simbolizuoja prancūziškų lėlių aukso amžių“. Taip pat, ši lėlė segi papuošalą inkrustuotą 24 brangakmeniais kuriuose įtaisytos mikrografinės stanhopo linzės, tai yra miniatiūrinės nuotraukos, kurios vaizduoja istorines scenas iš Prancūzijos.

9

9a

9b

10. Medžioklėje naudotos kolekcinės medinės antys

Neįtikėtinas pinigų sumas surinko ir šios iš pirmo žvilgsnio paprastos ir dailios medinės antys, susidomėjimas šiais jaukais pradėjo augti 20 amžiaus viduryje. Ši Thomas Carver pagaminta antis, Copley Fine Art Aucione, buvo parduota už 270,000 JAV dolerių. Tuo pat metu, drožėjų John English ir Charles E. „Shang” antys parduotos už 246,000 ir 198,000 JAV dolerių. Tai didžiausios sumos iki šiol gautos už tokias kolekcines antis.

10