Vintažinis stilius gimė Prancūzijoje ir pasklido labai įvairiose srityse: muzikoje, madoje, interjero dizaine. Nors šis stilius gyvuoja ne taip jau ir seniai, tačiau jis tapo labai populiarus.

Vintažui būdingas grakštumas ir elegancija. Be to, jame yra nenusakomo senovinio žavesio. Norint įvaldyti šį stilių, reikia ne tik senovinių baldų, audinių ar indų, bet ir šiek tiek žinių.

Pastaruoju metu vintažinis dekoravimo stilius tapo labai populiarus. Įvairiose šalyse žmonės ieško senovinių, unikalių daiktų arba sendina naujus baldus, metalo gaminius.

1

Vintažinio stiliaus bruožai

Pirmiausia, jame turėtų būti daug dekoratyvinių elementų. Pavyzdžiui, senovinių rėmų, subtilių audinių, indų, vazų, laikrodžių, meno dirbinių. Svarbiausia – harmonija ir ramybė. Būtina surinkti daiktus, kurie tarpusavyje ,,nesipeštų“ ir kurtų jaukumą.

Vintažinis interjeras yra glaudžiai susijęs su gėlėmis. Tai gali būti saulučių ar rožių puokštė prieškambaryje, svetainėje, valgomajame. Labiausiai gėlių grožį atskleis krištolinė vaza. Bet jei turite džiovintų gėlių, geriau tinka naudoti keramines vazas ar pintus krepšelius. Kuriant puokštę derėtų nepamiršti, kad puokštė turi atrodyti ne per daug taisyklinga, šiek tiek netvarkinga, tarsi vėjo lengvai sutaršyta . Taip pat galite pridėti drugelių, šakelių su uogomis, sukurti jaukiai, ramiai nuotaikai. Galiausiai, tai turėtų atspindėti romantiką ir gyvenimo paprastumą.

2

Spalvų paletė

Interjere turėtų vyrauti viena pagrindinė spalva. Šiame stiliuje paprastai teikiama pirmenybė tokioms spalvoms: baltai, smėlio, alyvinei ir kitiems šios spalvos atspalviams: nuo mėlynai pilkos iki pilkai žalios.

Įvairios vintažinės medžiagos

Viskas – grindys, sienos, lubos – turi paklusti vienai idėjai. Pavyzdžiui, lubos turi būti tik natūralios, negalima naudoti įtempiamų ar plastikinių lubų dangų. Būtu ypač gerai jeigu lubos turėtų įtrūkimų ar nelygumų, rezultate, tai sukurtų grakščią nuotaiką ir žavingą interjerą.

Grindims rinkitės natūralų medį arba parketą. Dirbtinai sendintas uosis atitiks interjero nuotaiką. Įtrūkimai, įmušimai ar nutrynimai grindyse taip pat leistini, tačiau viskas turi tilpti racionalumo rėmuose.

Gali būti tik dviejų rūšių sienos: monochrominės (vienspalvės) arba puoštos raštuotais tapetais. Jeigu sienas dažysite gryna balta, reiktų atkreipti dėmesį į prie šios spalvos derančius baldus. Norint internete sukurti harmoniją, reikia vadovautis taisykle: kuo daugiau dizaino elementų, tuo mažiau spalvų.

3

Tapetų spalvos gali jus įkvėpti sukurti esmines interjero detales. Iš esmės yra trijų rūšių vintažiniai tapetai:

1. Švelnios pastelinės spalvos tapetai dekoruoti paukščiais, gėlėmis ar drugeliais. Be to, galite naudoti rafinuotus Japoniško stiliaus piešinius, kurie puikiai jungia paprastumą ir gilų jausmą.

2. Kontrastingi tapetai. Vintažiniame interjere galima pastebėti, vieną modernizmo bruožų, tai kai sienų ar tapetų raštai sudaro kontrastą. Tačiau šis kontrastas naudojamas dengiant tik vieną sieną, o likusioms sienoms pritaikoma vienoda (monochrominė) spalva.

3.Grakštūs ir šviesūs klasikiniai raštai niekada per daug nekontrastuoja.

Vintažiniame interjere siekite simetrijos. Tai taikoma ne tik interjero dekoravimui, bet ir interjero detalėms. Baldai turėtų būti išdėstyti tam tikra tvarka ir atitikti atitinkamą nuotaiką. Visus mansardoje pamirštus daiktus galima panaudoti interjere. Tarkime, pvz.: senus veidrodžius, nusitrynusį valgomojo stalą, komoda ar skrynią. Tam tikrais atvejais daiktų sendinimas, nusidėvėjimas, įbrėžimai, įtrūkimai gali duoti labai gerą rezultatą.

4

Vintažo paslaptis yra ta, jog nebūtina dekoruoti viso namo vienu stiliumi. Galite pasirinkti vieną kambarį pvz.: darbo kambarį, svetainę ar miegamąjį. Be to, net vienas vintažinis interjero elementas gali sukurti naują nuotaiką virtuvėje ar valgomajame.

Vintažinis stilius suteikia Jums galimybę sukurti interjere norimą nuotaiką, išryškinti savo namų individualumą, bei leisti sau kurti, kurti ir dar kartą kurti!

6

5

7

8

9

10

11

12

13

14

87

Ceiling-lamps-in-vintage-style-and-wooden-furniture-Italian-kitchen-interior

decorating-vintage-eclectic_300

old-fashioned-bathroom-accessories-lovely-best-25-victorian-bathroom-accessory-sets-ideas-on-pinterest-of-old-fashioned-accessories-old-fashioned-bathroom-accessories-uk (1)

vintage-bedroom-decor

vintage-style-wallpaper-bedroom-cozy-vintage-bedroom-a-vintage-chic-style-bedroom-a-vintage-glam-style-bedroom-eyes-2

Su straipsniu susijusios prekės iš parduotuvės „Senovės prabanga“:

Antikvarinė knygų spinta 2 400,00€

Antikvarinė knygų spinta
2 400,00€

Indauja 3 900,00€

Indauja
3 900,00€

Minkštas svetainės komplektas 790,00€

Minkštas svetainės komplektas
790,00€

Sofa 250,00€

Sofa
250,00€

Rašomasis stalas 250,00€

Rašomasis stalas
250,00€

Antikvarinė lova 377,00€

Antikvarinė lova
377,00€

Paveikslas 35,00€

Paveikslas
35,00€

Caesar Crystal Bohemiae krištolinė vaza 230,00€

Caesar Crystal Bohemiae krištolinė vaza
230,00€

Metalinis arbatinukas dekoruotas žemuogėmis 50,00€

Metalinis arbatinukas dekoruotas žemuogėmis
50,00€

Vazos 25,00€ Yra 2 vnt. 1 vnt. kaina 25€

Vazos
25,00€
Yra 2 vnt.
1 vnt. kaina 25€