15

Šiais laikais virtuvė yra ne tik maisto ruošimo vieta; estetika taip pat atlieka svarbų vaidmenį. Norint, kad ši erdvė būtų subalansuota, trumpai apžvelkime stilius ir medžiagas.

Šarmingasis retro stilius

Kokie yra patrauklios retro stiliaus virtuvės bruožai ir kaip ją apstatyti, kad viskas atrodytų kaip meno kūrinys? Paslaptis yra senoviško stiliaus įrenginiuose, induose, kurie gali būti funkcionalūs ir dabar, tačiau taip pat būti puikiomis dekoracijomis. Kai kurie buitinės technikos gamintojai pasinaudojo tuo ir sukūrė ištisas kolekcijas, kurių pagrindinis bruožas – retro stilius. Pagrindinius akcentus šiuo atveju sukuria metalinės detalės ( rankenėlės, kabyklos) arba indai.

6

2

5

Prabangi klasika

Po žodžiu klasika, kai kalbame apie interjerą, slepiasi skirtingi stiliai, tai ir klasicizmas ir barokas ir rokoko ir kiti. Klasikinis stilius yra nemirštantis, jis visuomet turi sekėjų. Jeigu bijote suklysti eksperimentuodami, tai niekuomet neprašausite pasirinkę būtent tokio stiliaus virtuvę. O ji be abejo bus pagaminta iš natūralių medžiagų, papuošta turtingu dekoru. Įvairios detalės imituojančios auksą ar sidabrą, sukuria karališkų apartamentų atmosferą. Tinkleliai fasaduose, kuria ramią, jaukią nuotaiką, kurią papildo natūralaus akmens stalviršiai.

3

15

Classic Style Wooden Counters Tuscan Style Kitchen Cabinets with Marble Table

Classic Style Wooden Counters Tuscan Style Kitchen Cabinets with Marble Table

17

18

Lofto stiliaus virtuvė

,,Loftiška“ virtuvė tinka tiems, kurie mėgsta griežtą gamyklų estetiką. Erdvios buvusių gamyklų patalpos leidžia netaupant erdvės išdėlioti įvairius elementus ir padaryti virtuvę labai funkcionalią ir patogią. Fasadai gali būti pagaminti iš senos medienos arba iš laminuotų medžiagų, metalo ar betono. Visos šios medžiagos puikiai dera viena su kita. Visumą labai pagyvintų ryškių spalvų akcentai ( virtuvės aksesuarai, kėdės, tekstilė) arba antikvariniai daiktai.

20

21

22

23

4

Minimalistinio stiliaus virtuvė

Minimalizmas suteikia galimybę sukurti erdvų, ,,lengvą“ interjerą. Baldai tokio stiliaus virtuvėse tarsi sklando ore. Šiam stiliui būdinga paprastos geometrinės formos, visiškas papildomo dekoro ar rankenėlių nebuvimas, moduliai susijungia į vientisus paviršius, o spalvinė gama harmoninga. Taip pat dažnai naudojamas betonas, metalas, natūrali mediena, o paviršiai puikiai atrodo tiek matiniai, tiek blizgūs. Minimalistinė virtuvė geriausią efektą sukurs erdvioje, atviro planavimo patalpoje.

24

25

27

28

Dar keletas įkvepiančių idėjų:

1

8

10

11

12

13

14

26

Baldai ir interjero detalės „Senovės prabanga“ parduotuvėje:

Antikvarinis restauruotas stalas 390,00€

Antikvarinis restauruotas stalas
390,00€

Antikvarinis raudonmedžio baras 724,00€

Antikvarinis raudonmedžio baras
724,00€

Krištolinis sietynas 450,00€

Krištolinis sietynas
450,00€

Rankų darbo Murano stiklo šviestuvas 590,00€

Rankų darbo Murano stiklo šviestuvas
590,00€

Servizas 350,00€ porcelaine de limoge – union limousine – france

Servizas
350,00€
porcelaine de limoge – union limousine – france