Ledi Wakefield namai, kuriuos kūrė trys kartos ir sukaupė nuostabią meno kūrinių kolekciją, bei pripildė namus gražių daiktų, bei įdomių istorijų. Namas randasi Twickenhamo rajone, esančiame pietvakarių Londone, Anglijoje.

svetaine

18 amžiuje, Twickenhamo gyvenvietėje, Anglijos karaliaus Jurgio dvaras ir aristokratija pradėjo statytis nuostabius namus, kuriuose galėjo pailsėti nuo didmiesčio triukšmo , bei pakvėpuoti grynu oru.

Orleans_House_Gallery_(16944530880)

Orleano namai, Twickenhame 18 amžiuje priklausę diplomatui ir politikui James Johnson.

800px-York_house,_twickenham

Orleano namai, Twickenhame 18 amžiuje priklausę diplomatui ir politikui James Johnson.

zidinys

Wakefield ir jos vyro Piterio namų svetainė. Čia šeimininkai sukūrė jaukią ir komfortabilią erdvę prie židinio įrėminto nuostabiu marmuriniu apvadu.

svetaine

Aukšti karaliaus Jurgio laikų langai, įrėmina nuostabų rožių sodą, esantį šalia namo. Prie sodo vaizdo priderinti ir užuolaidų floristiniai raštai. Specialiai šeimininkų sukurtas eklektiškas stilius, nes naudojami skirtingų laikotarpių ir kultūrų baldai, bei interjero detalės, tam kad susieti kambario apstatymą su paveikslų kolekcija. Du turkiški kilimai, skiria svetainę į dvi jaukias erdves.

svetaine 2

Svetainę puošia keramikos dirbiniai iš Irano ir nuostabi paveikslų kolekcija surinkta trijų Wakefield šeimos kartų.

valgomasis

Pastelinė melsva valgomojo sienų spalva pasirinkta specialiai, kad išryškintu marmurinius lubų ir durų apvadus, o tiksliau marmure esančias mėlynos spalvos gyslas. Panelėmis dengtos sienos papuoštos 16 amžiuje tapytais portretais.

seimininku kolekcija

Dalis Nyderlandų fajanso keramikos kolekcijos eksponuojama valgomajame.

Fajansas – smulkiai akyta, dažniausiai balta keramika, padengta skaidria ir bespalve glazūra.

Fajansiniai dirbiniai paplito dar Senovės Egipte, vėliau 4 a. paplito Kinijoje, o 11 a. Korėjoje ir Persijoje. Nuo 19 a. pradėjo populiarėti ir Europoje: Prancūzijoje, Nyderlanduose, o vėliau ir Rusijoje.

Lietuvoje paplito 18–19 a. M. Radvilos įsteigto Neborovo fabriko gaminiai.

konservatorija

Prie namo įrengtame žiemos sode ant nuostabių kolonų, bei komodos, toliau eksponuojama šeimininkų fajanso kolekcija iš Nyderlandų.

konservatorija 2

Žiemos sodas yra tarsi rožių sodo ir namų jungtis, šią erdvę šeimininkai naudoja kaip dar vieną valgomąjį.

spare miegamasis

Jaukus svečių miegamasis.

seimininku miegamasis

Šeimininkų miegamasis.

sodas

Žalias sodo takelis vedantis į žiemos sodą, bei nuostabų namą.