Jeigu jau senokai kirba mintis, jog Jūsų sode kažko trūksta, norėtųsi sukurti senovišką, klasikinę ar tradicinę savo sodo išvaizdą, šios sodo ir antikvarinių daiktų idėjos tikrai Jus suintriguos.

1

Sodininkų ir antikvarinių daiktų kolekcionierių pasauliai, dažnai gyvuoja vienas šalia kito ir nors šiuos abu pomėgius gali turėti vienas žmogus, labai retai jie susijungia vienoje erdvėje.

Šiame straipsnyje pateikiame novatoriškų, šviežių ir įdomių sodo idėjų, susijusių su antikvariniais daiktais. Pasirodo draugystė tarp sodo ir antikvariato gali būti išreikšta galybe būdų, o pasidalytos idėjos tai įrodo.

Tikimės, kad kai kurios iš šių idėjų bus įkvepiančios. Išradimo motina gali būti būtinybė, tačiau jos pusbrolis yra įkvėpimas! Jei norite, kad jūsų sode būtų jaučiamas vintažinis prisilietimas, tereikia pasitelkti fantaziją ir panaudoti keletą Jums patikusių senovinių daiktų.

Pirmoji įkvepianti idėja, tai senovinio dviračio panaudojimas, pritvirtinus keletą kaimiškų deželių ar pintinėlių virš užpakalinio ir priekinio ratų. Įspūdis toks tarsi kažkas grįžo iš gėlių turgaus,atrėmė dviratį prie sienos ir nuėjo išgerti kavos…

1b

Štai labai paprasta idėja kaip panaudoti senovinį metalinį karutį, vežimėlį ar net medinį vežimą, tiesiog pasiduokite polėkiui irant jų išdėliokite gėlių vazonų kompozicijas. Jeigu vežimėlis nedidelis galima prireikus ji patraukti į kitą vietą.

2

2a

2c

2d

Jeigu savo sode turite plikų sienų, jas galima užpildyti augalų ir senienų kompozicijomis. Leiskite sau kurti! Nevenkite surūdijusių metalinių ar nuo laiko papilkėjusių medinių daiktų, nes šiose atspalviuose ypač gerai išryškėja augalų lapų žalios, bei įvairios žiedų spalvos.

3

3a

3b

Judesio ir gyvumo Jūsų sodui gali suteikti senoviniai vėjo malūnėliai ar lėktuvėliai. Šių įtaisų pasitaiko tiek medinių, tiek metalinių. Taip pat, įvairūs vėjo varpeliai, tik varpeliais gali tapti vintažiniai šaukšteliai ir net porcelianiniai puodeliai.

4

4a

4b

4d

4f

4g

Tekantis vanduo sode visada nuramina ir atgaivina. Tam puikiai tinka senos rankinės vandens pompos. Nebūtinai reikia jomis pumpuoti vandenį, nes viduje galima įtaisyti vandens žarną ir štai Jums fontanėlis!

5b

5d

5g

Kai kurie daiktai tiesiog savaime yra nuostabūs. Pavyzdžiui, šis klasikinis rankinis skalbinių presas. Tokiems daiktams užtenka surasti tinkamą vietą sode, o visą įspūdį sukurs intriguojančios prietaiso detalės ir jį supantys nuostabūs augalai.

6

6a

6b

6f

6g

Paukščiai yra kiekvieno sodo gyva puošmena. Šiuos mažylius galime prisivilioti vintažinio stiliaus girdyklomis. O šios gali būti tiek metalinės, betoninės, sumaniai sunertos iš stiklinių ir krištolinių indų ar tiesiog pakabintas dailus porcelianinis puodelis su lėkštute..

7

7a

7b

7c

7f

7g

7h

Nuostabiam sode visada gera prisėsti ir juo pasigrožėti. Tam puikiai tinka antikvariniai ar vintažinio stiliaus metaliniai suoliukai. Aišku, dar romantiškiau sėdėti apgaubtiems senovinės valties…

8

8a

8c

8b

Gėlynams galima panaudoti įvairius senovinius daiktus kurie atstoja gėlių vazonus. Tai gali būti skardinės, bei metalinės dėžės, vonelės, spintelės, netgi senovinės ketaus krosnelės..

12

12a

12b

12c

12d

12f

12g

12j

12k

14

15

Augalams lipti skirtas kopėtėles, puikiai atstoja elegantiški senovinių metalinių lovų atlošai. Tai tikrų tikriausias romantizmas!

19

19a

Kai kitą kartą vaikščiosite po antikvariatą, stabtelkite prie Jums patikusio seno galbūt parūdijusio daikto, netgi jeigu nežinote jo paskirties pabandykite jį pastatyti savo sode ar gėlyne, mintyse apsodinkite jį gėlėmis.. Galbūt sukursite kažką stebinančio ir nematyto..