Rūmai apstatyti 18 ir 19 amžiaus pradžios antikvariniais baldais, kurių daugumą, šių namų šeimininkas Ronald Stenford įsigijo iš Anglijos antikvariatų ir aukcionų. Ronald yra aistringas šio laikmečio gerbėjas ir kolekcionierius,-„Man patinka įsivaizduoti šių baldų istorijas, pavyzdžiui, meilės laiškus rašytus prie rašomojo stalo.. Tokių baldų jau nebegamina, todėl radęs kas man patinka, veikiu staigiai..“

Šiems baldams reikėjo priderančių ir didesnių namų. Šio namo statyba buvo baigta 2012 metais, nors pagal stilistiką namai atitinka 1850 metus.

1z

Rytinė svetainė, taip pavadinta dėl švelnios rytinės šviesos, šiame kambaryje Stenfordai mėgsta skaityti. „Šio kambario apstatymas, šiek tiek „perlipa“ 18 ir 19 amžiaus pradžios ribas, pridedant šiuolaikiškesnio eklektiško stiliaus.‘,- paaiškina architektė.

Kambario langus ir duris rėmina smaragdo žalumo užuolaidos. Kambarį apšviečia nuostabus murano stiklo šviestuvas. Raudonmedžio rašomasis stalas 18 amžiuje priklausė vienam Anglijos markizui ir politikui. Iš rytinės svetainės, galima pereiti į šeimos kambarį, kuris taip pat puoštas žaliais atspalviais, bei pro jį galima patekti į sodą ir baseiną.

4z

Rytinės svetainės sienos išklijuotos paukščiais dekoruotais tapetais. Ant antikvarinės regentinio stiliaus knygų lentynos, išdėliotas būrys vokiškų ir kiniškų 19 amžiaus keramikinių paukščių figūrėlių.

3z

Holui parinkti šviesūs balti sienų ir grindų atspalviai, todėl 19 amžiaus Viljamo IV gotikinis minkštasuolis, istoriniai paveikslai, bei tamsiai dažyti rankų darbo turėklai, tampa ypač ryškiais interjero akcentais.

5z

Iš pagrindinės svečiams skirtos svetainės, galima patekti į įspūdingą valgomąjį. Įėjimas tarp kambarių įrėmintas senovės graikų įkvėptais neoklasicistiniais motyvais ir kolonomis.

Valgomojo baldai yra 18 amžiaus Jurgių stiliaus (Georgian). Valgomojo sienoms parinkta , vadinama „jaučio kraujo“ spalva, tai yra nuo seno naudojamas tamsus raudonai rudas dažas.

6z

Po nuostabiais gipsiniais neoklasicistinio stiliaus karnizais, matome raudoną japoniškais motyvais dekoruotą sekreterą-knygų lentyną, kurią 18 amžiuje pagamino baldų meistras iš Londono, Giles Grendey.

Svetainei parinkta saulėta geltona spalva, nes kaip teigia architektė,- „ Ši spalva populiari Anglijos užmiesčio namuose, dėl baisių angliškų orų ir todėl, kad prie šios spalvos dera raudonmedžio baldai ir auksuotos detalės.“

7z

Mes su architekte Cynthia Filkoff turėjome tikslą, kad šis namas atrodytų taip, tarsi būtų stovėjęs šioje vietoje visą laiką, – teigia namo savininkas.

Architektė, kai kurias eksterjero detales ir namo mastelį, nusižiūrėjo nuo netoliese, 1848 metais pastatytos Presbiterijonų bažnyčios. Taip pat ją įkvėpė, keli panašaus stiliaus ir laikmečio namai Anglijoje.

9z

Šiurkščios kalkakmenio grindys ir varinis gartraukis, apkaustytas žalvarinėmis juostelėmis, virtuvėje sukuria europietišką atmosferą.

10z

Elegantiškas anglų džentelmeno krėslas puikiai kontrastuoja su įvairiausių geometrinių formų vonios kambario plytelėmis.

11z

Darbo kambaryje, dera dygsniuoti odiniai ir raštuoti velveto gobelenu apvilkti baldai. Regentinio stiliaus rašomasis stalas. Sienų apdailai pasirinktos paprastos pušies panelės, tokias dažnai naudojo užmiesčio namuose 18 ir 19 amžiaus pradžioje.

12z

Svečių miegamojo pažiba yra 20 amžiaus lova su baldakimu ir Jurgio III stiliaus (1714-1837 metai) staliukai.

14z

Kokteilių barą prižiūri virš židinio išdėliotos keramikinės Napoleono ir jo maršalų figūrėles.

13z

Šalia kokteilių baro jaukiai sustatyti foteliai. Medinėms sienų panelėms parinkta blizgi avokado spalva. Sienas rėmina neoklasicistiniai graikiški kolonų ir karnizų motyvai.

15z

Prieškambario luboms panaudotos restauruotos senovinės daržinės lentos. Ant sienų sukabinti Vokiški ir Austriški medžioklės trofėjai.

16z

Baseino namelis suprojektuotas taip, tarsi būtu mažą graikų šventykla šalia ošiančio šimtamečio ąžuolyno.

11-1

Kviečiame apsilankyti mūsų antikvarinių baldų parduotuvėje „Senovės prabanga“